Енергогарант - надійні джерела
резервного електропостачання

Як вибрати інвертор для мережної сонячної станції

інвертор для мережної сонячної станції

Все залежить від Ваших побажань, системи яку Ви хочете побудувати та проблем які вирішити. Якщо у Вас немає відключень мережі, або вже є бензиновий або дизельний генератор, а основна мета, яку Ви перед собою ставите, при вирішенні побудувати СЕС, це компенсація витрат на електроенергію і заробіток Вам достатньо зупинитися на звичайному мережному інверторі. Вибір потужності буде обумовлений, як уже згадувалося вище, дозволеною потужністю в договорі з енергокомпанією постачальником, кількістю фаз Вашої мережі, площею для встановлення сонячного поля, та й, природно, фінансовою стороною цього підприємства.

схема сонячної електростанції

Розглянемо такий варіант. У Вас виділена потужність за договором 10кВт 0,4кВ, це означає, що Ви зможете максимально встановити інвертор з потужністю генерації по змінному струму 10000Вт, трифазний. Такі інвертори поставляються від різних компаній, ціни можуть бути вельми із значною різницею, від 1000 дол. за Нонейм і до 5000 дол. за Європейський бренд. Ми ж рекомендуємо зупинитися на середній ланці, оскільки якість промислово виготовленого інвертора в Китаї дозволяє дати як гарантію на обладнання так і забезпечити якість та відповідність заявленим характеристикам.

З нашого асортименту ми можемо запропонувати моделі ThinkPower TP10kTL, Goodwe GW10K-DT, Growwat 10000UE. Всі ці моделі мають два MPP трекери, що дозволяє максимально ефективно розмістити сонячні масиви на будинку чи будівлі.

Далі після вибору інвертора приступаємо до розрахунку необхідної кількості сонячних модулів. Розрахунок здається простим, але це, на перший погляд. Справа в тому, що ми повинні врахувати кілька параметрів при розрахунку, це напруга холостого ходу, робоча напруга трекера і робочий струм, потрібно розрахувати так, щоб наш сонячний масив відповідав усім цим трьом умовам одночасно. І обов'язково! У Вас вийде кілька гілок. У нашому випадку 10000Вт/250Вт сонячних панелей Q-Power QPSP250W ми отримуємо 40шт. У різних моделей різні параметри входу від сонячних панелей, наприклад для Goodwe ми з'єднаємо послідовно по 20шт на 2 гілки, і кожну з гілок підключимо до свого трекера. Розташовувати гілку бажано в одному напрямку світла та під одним кутом, інакше буде втрата вироблення через різну освітленість елементів послідовного включення.

Ускладнимо завдання. У Вас немає електрогенератора, але відключення мережі бувають, і добре вирішити цю проблему. Для цього ми поставляємо ряд гібридних інверторів, і під 10 кВт підійде апарат Opti-Solar SP10000 Premium,виробництва Тайвань, та його аналог, китайської збірки Voltronic Infinisolar 10k. По підбору сонячних батарей тут все аналогічно звичайному мережевому інвертору, єдине те, що такий гібрид здатний працювати на більшій потужності, ніж його номінальна потужність як інвертора напруги, в даному випадку ми можемо до нього підключити 14850Вт сонячних батарей.

гибридная СЭС с генерацией в сеть

Збільшена потужність у 10кВт-ої моделі по генерації від сонячних батарей зроблена для збільшення вироблення за наявності власного споживання в будинку, котеджі, адже в Зеленому Тарифі компенсація йде за різницю в генерації та споживанні. Разом Ви, купуючи 10кВт інвертор, отримуєте мережеву станцію на 14850Вт, ну зрозуміло при встановленні відповідної потужності сонячного масиву.

Отже, нам потрібно для такого гібрида всього 58шт батарей по 250Вт, ми їх включимо в чотири гілки, перші дві по 14шт і другі дві по 15шт. Розмістити таку кількість бажано частину на Південний Схід, та іншу частину на Південний Захід, так ми максимально забезпечимо вироблення.

Це не все. Ще Вам знадобляться акумулятори. У вибраному інверторі їх потрібно набрати на номінальну напругу 48В, стандартно встановлюють 12В АКБ 4шт послідовно, збільшення ємності є послідовно-паралельне підключення. Також є на ринку 6В і 2В АКБ, вони з'єднуються аналогічно 12В АКБ, кількість підбирається відповідно до необхідного вольтажу батареї.

Місткість батареї, що підключається, вибирається виходячи з умов необхідних для резервування Вашого обладнання. Це окрема тема, її розглянемо в іншій статті. Але рекомендуємо не встановлювати на такі системи ємність менше 400А/год (48В), бо навантаження, яке може забезпечити інвертор на таку батарею, може згубно на ній позначиться, при низькій ємності акумуляторної батареї.

Тепер залишилося закупити все обладнання та змонтувати, після чого пройти шлях реєстрації системи. Причому, варто зазначити, що з другим варіантом, гібридний інвертор, поки йтиме реєстрація системи Ви вже зможете отримувати величезний плюс від свого капіталовкладення, бо програмним чином інвертор налаштовується в пріоритет роботи з сонячної енергії і буде запитувати споживачів, що потребують економлячи Ваші гроші.

Якщо Вам цікаво, які сонячні електричні системи бувають тисніть сюди.

Якщо хочете перейти до вибору типових рішень щодо СЕС, то натисніть на це посилання.

Проблеми з вибором? Ми підготували анкету, заповніть її та ми підберемо обладнання під Ваші завдання. Завантажити анкету.

Ми можемо запропонувати найширший вибір обладнання, оскільки працюємо за прямим контрактом з основними виробниками гібридних та мережевих інверторів у світі. Наші постачальники: