Енергогарант - надійні джерела
резервного електропостачання

ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ - це легко

зелений тариф оформити

Зелений тариф в Україні

Визначення.

Під поняттям "Зелений тариф" прийнято розуміти сукупність обладнання та заходів метою яких є продаж електрики, що генерується, безпосередньо в мережу та отримання від такого продажу прибутку.

За родом діяльності компанія Енергогарант надає послуги з постачання та монтажу обладнання для створення сонячних електростанцій (СЕС) для підключення до мереж загального призначення на підставі закону України про Енергетику, а також постановою ВР «Про затвердження Порядку продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, що вироблена з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств . На підставі даних законів та актів розроблено та впроваджено низку заходів згідно з якими проводиться монтаж та здача в експлуатацію СЕС згідно норм "Зеленого Тарифу".

У чому плюс Зеленого тарифу.

 • Окупність системи.
 • Основна мережа використовується як акумулятор і Вам не потрібно витрачати кошти на регулярну заміну акумуляторних батарей.
 • Вартість системи нижча, ніж в автономному використанні.
 • Надлишок виробітку не пропаде, а піде в мережу - це підвищує ККД системи в цілому.

Документи для скачування:

Що потрібно знати перш ніж зайнятися придбанням обладнання.

документи для зеленого тарифу

Насамперед треба подивитися, що записано в договорі на постачання електроенергії. Він має бути укладений безпосередньо з ліцензованим енергопостачальником. У договорі вказується потужність, яка обмежує потужність майбутньої СЕС.

Відповідно до постанови про Зелений Тариф в Україні для приватних домоволодінь можна встановити не більше 30 кВт сонячної електростанції, або не більше потужності зазначеної в договорі на постачання електроенергії.

Тому якщо Ви плануєте встановити потужність СЕС більш ніж зазначено у Вас у договорі, слід попередньо звернутися до енергопостачальника з питанням про збільшення виділеної потужності.

Установка оборудования.сонячна електростанція для дому

Після вирішення питання про виділену потужність можна приступати до закупівлі обладнання та встановлення його. Відповідно до постанови про Зелений Тариф установка сонячних панелей може бути здійснена на даху будівлі чи фасаді, це потрібно враховувати.

Після встановлення обладнання постачальник надасть Вам комплект документів для подачі уповноваженому енергопостачальнику.

Оформлення Зеленого Тарифу

Коли у Вас все змонтовано, перевірено, Ви можете подавати документи на оформлення. Але насамперед необхідно встановити двонаправлений лічильник.

Встановлення лічильника виконує Ваш енергопостачальник або уповноважена ним підрядна організація.

Зверніться до постачальника обладнання, щоб допомогти вам заповнити документи. Потрібно підготувати заяву та однолінійну схему, вони мають стандартну форму та додаються до постанови про Зелений тариф.

Крім вище зазначених документів також потрібно відкрити розрахунковий особовий рахунок у банку та копію договору з банком та з реквізитами рахунку прикріпити до пакету документів.

Далі ці документи можна подати до Вашого відділення енергопостачальника, не забудьте отримати вхідний номер, по ньому буде простіше дізнаватися в якому стані розгляд Вашого пакету документів.

Після подачі документів з Вами зв'яжеться представник енергокомпанії та запропонує купити двонаправлений лічильник електроенергії, модем. Укласти договір на заміну лічильника та оплатити роботи відповідно до нього.

Закон не визначає у кого купувати вузол обліку (лічильник), але зазвичай енергокомпанія пропонує скористатися її послугами і купити його у них.

При самостійній купівлі лічильника потрібно знати, чи підійде обраний Вами лічильник для встановленої в Обленерго автоматизованої системи обліку, тому перш ніж придбати вузол обліку, уточніть у енергопостачальника чи підійде обрана Вами модель.

лічильник для сесКоли лічильник і модем, придбано їх потрібно передати на параметризацію, але спершу визначте який тариф намодем для лічильника сес енергоспоживання
Якщо Ви хочете отримати двозонний або тризонний, це потрібно буде вказати при здачі лічильника на параметризацію.

Після параметризації лічильник готовий до встановлення. Установку вузла обліку уповноважений проводити Ваш енергопостачальник. Після встановлення він буде опломбований фахівцем енергогенеруючої компанії і буде заповнено супроводжуючі документи на встановлену систему, перевірено відповідність документів, які подаються, встановленому обладнанню, перевірено однолінійну схему.

Наразі все готове для подання документів до обленерго. Подання документів може здійснити як Ваш енергопостачальник так і Ви особисто, доставивши пакет документів до офісу Обленерго. Тут також не забудьте отримати вхідний номер, він Вам потрібен для отримання інформації про розгляд документів.

Термін розгляду документів в Обленерго зазвичай займає до двох тижнів, після чого з Вами зв'яжеться співробітник Обленерго та запропонує приїхати для укладання договору.

Після укладення договору Ви можете вмикати обладнання, тепер Ви працюєте в рамках норм Зеленого Тарифу.

Тепер трохи про фінанси.

Розрахунок за Зеленим тарифом здійснюється за різницю між виробленою та спожитою електрикою. Тобто Ви можете розраховувати на оплату за поставлену в основну мережу електрику тільки в тому випадку, якщо генерація перевищить споживання, розрахунок здійснюється за календарний місяць.

Вартість оформлення Зеленого Тарифу складається із вартості вузла обліку (лічильника) та його встановлення. Це за умови, якщо немає необхідності збільшувати встановлену потужність.

Про тарифи.зелений тариф ціна

Законодавчо затверджено такі тарифи для приватних осіб:

 • 0,18 євро за кВт-год — побудованих у 2015р.
 • 0,172 євро за кВт-год — побудованих у 2016 р.
 • 0,163 євро за кВт-год — побудованих у 2017-2019 роках

Перерахунок у національну валюту провадиться регулярно. За другу половину 2015 року перерахунок проводився двічі.

Зазначені ціни дійсні на момент укладення договору та дію протягом усього терміну експлуатації станції або до ухвалення змін до закону, що в нашій ситуації також можливо.

СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ, ІНВЕРТОРИ, СИСТЕМИ МОНТАЖУ

Походження обладнання.

У новій постанові про Зелений тариф скасовано фактор походження обладнання, оскільки раніше потрібно було як мінімум частина обладнання була місцевого (Українського) виробництва, то тепер країна виробник значення не має.

Але, ми рекомендуємо купувати якісне обладнання у перевірених постачальників, а не в одноденних інтернет-магазинах, адже Ви вкладаєте гроші в проект який має працювати 20-30 років, і чим менше у Вас буде проблем з обладнанням, тим вища окупність системи в цілому.

сонячна електростанція під зелений тариф

Перелік документів для подачі енергопостачальнику:

 1. Заява відповідно до встановленого зразка.
 2. Копія паспорта власника.
 3. Копія індикаційного коду.
 4. Витяг з банку про відкриття особового розрахункового рахунку (номер картки не підійде), бажано додати договір.
 5. Однолінійна схема генеруючої установки заповнена відповідно встановленого у Вас обладнання встановленого зразка.
 6. Копія технічної документації на встановлене обладнання генеруючої установки.
 7. Копія договору про користування електричною енергією.

Додатково з Вас можуть вимагати:

 1. Технічні умови підключення до електромереж
 2. Копію права власності на будову, на якій встановлено СЕС
 3. Акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. Це за умови якщо лінія або ТП не перебуває на балансі енергогенеруючої організації з якою укладено договір на постачання ЕЕ.

Після огляду встановленого обладнання та встановлення вузла обліку будуть виписані такі документи:

 1. Акт контрольного огляду засобів обліку електроенергії.
 2. Акт технічної перевірки вузла обліку електроенергії.
 3. Акт про передачу на відповідальне зберігання вузла обліку електроенергії.
 4. Протокол параметризації вузла обліку електроенергії.

Додатково:

 1. Якщо Ви не є власником та дієте від імені власника, то підготуйте довіреність на право таких дій. Її потрібно додати до документів.

Після збору всього пакета документів вони направляються до обласного відділення енергопостачальника, де протягом 5-14 днів розглядаються.

Рекомендуємо для прискорення процесу власноруч відвезти пакет документів до Обленерго та здати в канцелярію, натомість отримавши вхідний номер. Також не забувайте у заяві вказувати повний список документів, які Ви подаєте.

Розрахунки за генеровану електроенергію.

Розрахунок за позитивний дебет електроенергії, яка генерується, проводиться за кожен календарний місяць. Обленерго, згідно з даними Вашого вузла обліку, переданими по каналах бездротового зв'язку, здійснить розрахунок споживання та генерації, на підставі чого буде виписано акт взаєморозрахунків.

Вдалого оформлення! Якщо у процесі у Вас виникають запитання, зверніться до нас, ми постараємося Вам допомогти!

Пишіть і дзвоніть нам будь-яким доступним способом - контакти.

Беремо на себе повний або частковий комплекс послуг з оформлення Зеленого Тарифу у Києві та області.

****** стан закону на 24.05.16*****