Енергогарант - надійні джерела
резервного електропостачання

Сонячні електричні системи

Є різні причини, з яких заходять на цю сторінку. Хтось шукає щось нове, а хтось і знає, що в сонячну енергетику можна інвестувати і заробляти на цьому. Але тут не про гроші, а про обладнання, адже головне в цій справі не купити собі проблему! А купити один раз на щонайменше десять років.

Сонячні електричні системи у селищі

Ми пропонуємо Вам на секунду зупинитися та подивитися на досвід європейських країн, де альтернативна енергетика за обсягом генерації вже перевищує стандартні, звичні нам джерела електроенергії.

Наприклад, Німеччина, ще в 2014 році частка сонячної енергетики склала 50,6%, нам про це залишається тільки мріяти, але нічого не заважає рухатися до цієї мети, і для цього у нас діє закон про "Зелений Тариф".

Немає сенсу зупинятися на докладнішому описі світового досвіду, про це багато написано на просторах інтернету, а ось про український досвід вже можна починати говорити.

У 2015 році, продаж виробленої електроенергії сонячною станцією встановленою у приватної особи стала можливою. Було прийнято закон, згідно з яким держава викуповує надлишки генерації вироблені сонячною електростанцією встановленою у приватному домоволодінні. Процедура оформлення досить проста та доступна для пересічного громадянина України..

Детальніше про процедуру Ви можете прочитати в нашій статті - "Зелений тариф - це легко!"

Мета компанії ТОВ "Енергогарант" - нести в маси альтернативні джерела енергії.

Що ми можемо Вам запропонувати:

 • ми поділимося власним досвідом побудови сонячних систем;
 • ми допоможемо розрахувати систему;
 • ми знаємо кілька рішень, і вони різні, ми допоможемо вибрати саме Ваше;
 • ми підберемо обладнання та запропонуємо кращу ціну на ринку, з урахуванням ціна/якість;
 • ми самі поставляємо на ринок України обладнання для сонячних систем;
 • ми самі монтуємо свої системи та консультуємо з монтажу, якщо Ви бажаєте самі зробити монтаж;
 • та надаємо весь пакет документів на поставлене обладнання;
 • ми обслуговуємо системи як власної установки, так і чужі;
 • ми несемо повну гарантійну відповідальність за поставлене обладнання.

Відмінності сонячних систем.

Насамперед системи розрізняються за потужністю, і тут є основне правило, встановлена потужність СЕС, що працює за "Зеленоим Тарифом" не повинна перевищувати виділеної потужності, зазначеної в договорі з енергокомпанією постачальником.

Тобто, якщо у Вас виділена потужність 5кВт, то і СЕС Ви зможете встановити не більше 5кВт. А ось якщо Ви хочете встановити більше потужності, то потрібно збільшити виділену потужність за договором, для цього потрібно звернутися до Вашої енергокомпанії, там розглянуть заяву і дадуть ТУ на збільшення потужності.

Ми визначилися потужністю, тепер потрібно вибрати, яку систему будувати. Є два основні типи:

 • мережева станція;
 • гібридна станція.

сонячна система на даху будинку

мережевий інвертор

Мережева - більш простий варіант, у якому вся згенерована енергія поставлятиметься в мережу, частина з якої Ви витрачаєте на свої потреби, а частина буде поставлена в основну мережу через двонаправлений вузол обліку, і за підсумком звітного періоду Вам буде здійснено перерахунок і у разі надмірної генерації Ви отримайте оплату на свій розрахунковий рахунок.

У таких системах застосовуються мережні інвертори, що працюють паралельно мережі, без використання акумуляторів. Вартість такої системи набагато нижча за Гібридну, але в неї є і недолік, при відключенні основної мережі генерація сонця не можлива.

Варто особливо зупинитися на одному питанні, яке нам часто задають, чи не небезпечно це, чи не отримає хтось ураження електричним струмом при роботах на лінії в момент відключення електрики - ні, це не можливо, зважаючи на особливості побудови електронної схеми мережного інвертора, функціонально він не може виробляти електроенергію без основної мережі.

Мережевий інвертор, він же Grid inverter або ON-Grid inverter, як правило, виготовляється зі ступенем захисту IP65 і призначений для встановлення на вулиці під навісом, що значно спрощує саму процедуру монтажу та експлуатації..

Мережевих інверторів у світі випускається маса, ми для себе вибрали ряд виробників і їх пропонуємо нашим клієнтам, це KSTAR, GOODWE, ThinkPower, Growatt. Діапазон потужності задовольняє будь-які потреби, є однофазні моделі від 1кВт до 6кВт і трифазні від 4кВт до 33кВт. Основні, які мають попит ми тримаємо у себе на складі.

Також варто окремо зупинитися на мікро-інверторах, це нові для ринку України інвертори, і поки вони не набули поширення, але варті окремої уваги. MicroGrid invertor бувають потужністю від 200Вт до 1500Вт, вони призначені для встановлення на сонячну батарею або кронштейн кріплення батареї, що дозволяють підвищити ефективність системи у разі складної установки сонячних батарей на даху будівлі, коли дах має складну геометрію і ми не можемо все поле розмістити на одну площину. Такі інвертори, залежно від потужності, мають від одного до чотирьох каналів входу сонячних батарей і вимагають додатково встановлення блоку моніторингу та контролю.

Мікроінвертори мають значний мінус порівняно із звичайними мережевими гридами, це складність в обслуговуванні, у разі проблем з таким інвертором часто знайти та обслужити проблемний інвертор складно.

Приклад реалізації на гібридному мережному інверторі

гібридний мережевий інвертор та акумулятори

Гібридна - найбільш ємний варіант СЕС, у ньому застосовується спеціальний гібридний мережевий інвертор та акумулятори. Така схема дозволяє відмовитися від використання електрогенератора, тепер Ви можете забути про шум, вихлоп і постійні заправки палива.

Та багато хто скаже - там же акумулятори, це витратний матеріал і потребує періодичної заміни. Це вірно, але такий інвертор використовує акумулятори тільки у разі відключення основної мережі, і навіть якщо мережа відключена, генерація сонячної енергії не припиняється, система працює та виробляє енергію для Ваших споживачів, тримаючи акумулятори зарядженими. Таким чином ми максимально використовуємо сонячну електростанцію та мінімально акумулятори, що продовжує їх термін служби на відміну від звичайних резервних систем.

Гібридні інвертори ми постачаємо від різних виробників, намагаючись надати максимальний асортимент. На сьогодні доступні інвертори ТМ Q-Power (завод MUST POWER), Voltronic, Opti-Solar, KSTAR, Goodwe.

За типом виконання вони відрізняються як потужностями, робочими напругами так і ступенем захисту. Окремо варто зупинитися на ТМ KSTAR та Goodwe, вони мають ступінь IP65 та призначені для встановлення поза приміщенням під навісом.

А ось Voltronc та Opti-Solar цікаві трифазними моделями та однофазними потужністю до 10кВт та можливістю паралельного включення, при цьому мають дуже гнучкий софт, що дозволяє налаштувати інвертор під будь-які алгоритми роботи.

Якщо Вам цікаво який вибрати тип інвертора і в чому основна їхня відмінністьтицяйте сюди.

Якщо хочете перейти до вибору типових рішень щодо СЕС, то тисніть на це посилання.

Ми можемо запропонувати найширший вибір обладнання, оскільки працюємо за прямим контрактом з основними виробниками гібридних та мережевих інверторів у світі. Наші постачальники: